O chovateľskej stanici Little Carpathians

Naša chovateľská stanica sa nachádza v centre dolného Považia. V starobylej Trnave, jedného z najatraktívnejších miest na Slovensku. Perla medzi slovenskými mestami často označovaná aj ako „malý slovenský Rím”.

 

Chovateľská stanica a jej chránený názov „Little Carpathians” vznikla v roku 2017. V registri SKJ a medzinárodnom registri FCI je zapísaná pod číslom 88/17. Little Carpathians v preklade Malé Karpaty je pohorie neďaleko mesta Trnava. Napriek relatívne nízkej nadmorskej výške pôsobia mohutným dojmom. Sú miestom, kde s našimi sučkami trávime najviac času. Najvyšší vrch Záruby sa stal symbolom loga našej chovateľskej stanice.

 

Od detstva kráčam životom po boku psa. Plemeno bígl mi učarovalo príťažlivosťou a povahou. Pes neustále dobre naladený a pripravený pustiť sa do každého žartu. Veľmi sebavedomý s množstvom vitality a vyrovnanou povahou. Miluje les a dlhé prechádzky. Pre aktívne žijúcich ľudí výborný spoločník. Prvá sučka plemena bígl mi vstúpila do života v roku 2005. Volala sa Linda. Bola mojou priateľkou, mojou dôverníčkou, môj anjel a dokonca aj učiteľkou. Nerozlučnú dvojicu sme tvorili do roku 2016. Pri nej som sa veľa naučil o živote a povahe plemena bígl. Svoje poznatky a skúsenosti s chovom využívam ďalej.

 

Predstaviteľmi našej chovateľskej stanice sú dve sučky plemena bígl s preukazmi o pôvode. Airyn z chovateľskej stanice of Ambaland a Cheesecake z chovateľskej stanice Bigsmithy. Airyn k nám prišla ako šteniatko v mesiaci júl 2016. Veľmi temperamentná, spoločenská, inteligentná sučka, milujúca pohyb. V agility a vytrvalostnom behu sa cíti najlepšie. Je nádherne osvalená s jemnejšou stavbou tela. S Airyn sme sa začali prvý krát zúčastňovať národných a medzinárodných psích súťaží krásy. Získavať poznatky a vedomosti, zdokonaľovať sa v oblasti výstav a prezentácie. Cheesecake k nám prišla v mesiaci jún 2017 ako šteniatko z veľmi úspešnej chovateľskej stanice Bigsmithy, zo spojenia dvoch úžasných psov, Ch. Dollar Vienna Calling Dollars To Donuts x Ch. Arya Bigsmithy.

 

Airyn a Cheesecake sú neoddeliteľnou súčasťou života našej chovateľskej stanice Little Carpathians. Základné piliere, chované výhradne pre radosť a jediný úžitok … šťastie a lásku!!!

 

,,Pre tvojho psa si viac než len priateľ. Si vodca svorky, jeho ochranca, zásobovač a všemohúci boh.“

Milan Potrok

Little Carpathians Beagle Kennel

FCI logo SKJ logo SPZ logo KCHB logo BC logo ABC logo